WYMIANA KARTY POBYTU

Kiedy należy wymienić kartę pobytu?

W następujących przypadkach należy zastąpić kartę pobytu:

1- Jeżeli dokument pobytowy jest uszkodzony
2 – zmiana danych zawartych w poprzedniej karcie pobytu.
3 – zmiana wizerunku posiadacza karty pobytu w stosunku do wizerunku twarzy umieszczonego na karcie. Jeżeli nowe zdjęcie utrudni lub uniemożliwi identyfikację posiadacza karty.
4- W przypadku zgubienia karty pobytowej.
5 – Rzeczpospolita Polska uzyskuje odpowiedzialność za ochronę międzynarodową posiadacza karty pobytu. Posiadacz karty pobytu jest zobowiązany do dołączenia adnotacji, o której mowa w art. 244 ust. 1 pkt 18, przy udzielaniu zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego UE.
6- Innemu państwu członkowskiemu Unii Europejskiej przyznaje się odpowiedzialność za ochronę międzynarodową posiadaczy kart pobytu w związku z udzielaniem zezwoleń na pobyt rezydenta długoterminowego UE.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w zakresie dokumentów, zadzwoń do naszego biura pod numer 501-305-983.